Aktualności Aktualności

Pracownicy Lasów Państwowych w dniu 21.06.2023 roku na konferencji Cybersec 2023 poprowadzili panel dyskusyjny „Bezpieczeństwo danych w PGL LP – skala ma znaczenie”

Konferencja Cybersec to prestiżowe wydarzenie branżowe, poświęcone tematyce bezpieczeństwa cybernetycznego. Jest to forum, na którym eksperci, specjaliści, przedstawiciele firm oraz instytucji związanych z cyberbezpieczeństwem spotykają się, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem i najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny ochrony danych, sieci, infrastruktury IT oraz walki z cyberzagrożeniami.

Infrastruktura systemów bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie zarządzającym lasami w Polsce, czyli powierzchnią ¼ kraju, jest tematem, którym zajęli się pracownicy Lasów Państwowych podczas panelu dyskusyjnego na konferencji Cybersec 2023, który odbył się 21 czerwca 2023 roku.

Lasy Państwowe to ogromna organizacja, zatrudniająca ponad 26 tysięcy ludzi w około 500 jednostkach organizacyjnych rozmieszczonych na terenie całego kraju. Przeszło 12 tysięcy pracowników zajmuje się przetwarzaniem danych w terenie. Pracownicy Lasów Państwowych podzielili się swoimi doświadczeniami i praktykami z zakresu ochrony danych w organizacji o tak ogromnej skali, która stanowi wyzwanie pod względem zachowania ciągłości usług i bezpieczeństwa danych.

 

W panelu dyskusyjnym wzięli udział:

  • Paweł Pogoda – Naczelnik Wydziału Informatyki Lasów Państwowych Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych,
  • Rafel Majcher - Kierownik zespołu Cyberbezpieczeństwa w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych,
  • Dariusz Gąsiorowski – Dyrektor Zakładu Informatyki Lasów Państwowych,
  • Paweł Wawak - Administrator Systemu EMM w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych,
  • Andrzej Dańczyszyn - Leśniczy Nadleśnictwa Wyszków.

Nagranie z konferencji jest dostępne na platformie YouTube